ZAKONODAJA S PODROČJA ZDRAVSTVA IN POKLICNA ETIKA: modul licenca

Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije

T 01 544 54 82, interna številka 2 E izobrazevanja@zbornica-zveza.si

11/9/2020

Hotel Radisson Blu Plaza, Bratislavska ul. 8, Ljubljana

Poglej na zemljevidu

Ustavna ureditev varstva človekovih pravic in temeljnih svoboščin s področja zdravstvenega varstva Doc. dr. Blaž Ivanc, univ, dipl. prav.

Zakon o pacientovih pravicah; pristojnosti in naloge zastopnika pacientovih pravic s primeri iz kliničnih okolij; Pravice in dolžnosti v zvezi z opravljanjem zdravstvene dejavnosti; Ugovor vesti Robert Sotler, dipl. zn., mag., viš. pred.

Temeljne pravice in obveznosti zdravstvenih delavcev in sodelavcev iz delovnega razmerja, kolektivne pogodbe za zaposlene v zdravstvu in zdravstveni negi Staša Curk Accetto, univ. dipl. prav.

Pravna ureditev zdravstvene dejavnosti; regulacija zdravstvene in babiške nege ter nadzor; odgovornost zdravstvenih delavcev Andrej Vojnovič, univ. dipl. prav.

Razprava

Odmor

Etika v zdravstvu in zdravstveni negi; morala, vrednote v zdravstveni in babiški negi; Kodeks etike v zdravstveni negi in oskrbi Slovenije; Kršitve kodeksa Darinka Klemenc, dipl. m. s.

Odmor

Etične dileme v teoriji in praksi, podoba medicinske sestre in babice Darinka Klemenc, dipl. m. s.

Kodeks etike za babice in najpogostejše kršitve kodeksa asist. Tita Stanek Zidarič, dipl. bab., MSc (UK)

Razprava in zaključek

Splošne Informacije

Kotizacija:
Kotizacija z vštetim DDV znaša 120 euro (članom Zbornice – Zveze, ki imajo poravnane članske obveznosti, se prizna 50-odstotni popust in znaša 60 euro).

Kotizacijo nakažite na transakcijski račun Zbornice – Zveze 02015-0258761480, sklic na številko 00 0098-11092020. Podjetja in zavodi lahko znesek poravnajo tudi po prejetju računa.

Licenčne in pedagoške točke:
Izobraževanje je namenjeno diplomiranim medicinskim sestram, višjim medicinskim sestram in diplomiranim babicam ter je posredovano v licenčno vrednotenje kot obvezna vsebina – modul licenca – na podlagi določil Pravilnika o registru in licencah izvajalcev v dejavnosti zdravstvene ali babiške nege (Uradni list RS, št. 3/16 in 62/16).

Namenjeno je tudi drugim izvajalcem zdravstvene nege kot obvezna vsebina na podlagi določil Pravilnika o strokovnem izpopolnjevanju zdravstvenih delavcev in zdravstvenih sodelavcev (Uradni list RS, št. 92/06 in 42/17).

Ob registraciji potrebujete člansko izkaznico in licenčno številko.
Udeležba je omejena na 65 udeležencev.

Program je pleniminarni in so možne spremembe programa.

Zagotovljeno bo spoštovanje Higienskih priporočil za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 za prireditve in dogodke. Prosimo, da na izobraževanje pridete le, če nimate simptomov prehlada, gripe ali covid-19.

Prijave

Prijave sprejemamo preko E-prijavnice:
Izbrani termin izobraževanja v seznamu: http://register-clani.zbornica-zveza.si/prijava/Default.aspx?o=59&g=24971917-A1A9-4CDA-9E01-56C441CA4071&t=62211

Na želen seminar se lahko prijavite kot član ali splošno.
Člani se prijavljajo preko izbire »Član«, za uspešni vstop v prijavo pa morate biti registrirani preko »Portala članov«, do katerega prav tako dostopate preko spletne strani www.zbornica-zveza.si. Registracija je potrebna le prvič. Ob uspešni identifikaciji člana imajo člani v prijavnem obrazcu že pred nastavljene osebne podatke in je izpolnjevanje prijave hitrejše.

Splošno prijavo uporabite v primeru, ko prijavitelj ni član Zbornice – Zveze ali ko prijavitelj ni udeleženec (na primer pooblaščena oseba v zavodu). Pomembno je, da za vsakega naročenega udeleženca napiše poleg imena, priimka, naslova in zaposlitve (obvezni podatki) še kakšno od identifikacijskih številk, bodisi številko licence ali člansko številko članov Zbornice – Zveze.
Obvezno polje v prijavnici je elektronski naslov udeleženca seminarja. Ob uspešno izpolnjeni prijavnici prejmete na vneseni e-naslov potrditveni dopis, kjer z izbiro potrditvene povezave dokončno potrdite prijavo na izbrano izobraževanje. V okviru potrditvenega dopisa imate na razpolago tudi povezavo za preklic oz. odjavo udeležbe z dogodka, na katerega ste se prijavili in se ga ne boste uspeli udeležiti.
Ob registraciji potrebujete člansko izkaznico in licenčno številko.

Dodatne Informacije

Špela Pavlič
e-pošta: izobrazevanja@zbornica-zveza.si oz licencno.vrednotenje@zbornica-zveza.si