Ničelna toleranca do kakršne koli oblike nasilja

V Zbornici – Zvezi zagovarjamo in se zavzemamo za ničelno toleranco do kakršne koli oblike nasilja. Priročnik Nasilje NE!, ki smo ga pripravili v okviru svoje Delovne skupine za nenasilje v zdravstveni in babiški negi, je namenjen obravnavi nasilja v zdravstvenih in socialnovarstvenih zavodih ter prinaša predloge za obravnavo različnih pojavnosti nasilja, s katerimi se soočamo v zdravstveni in babiški negi s strani pacientov, stanovalcev ter svojcev ali sodelavcev. Prvič pa smo se lotili tudi področja nasilja nad pacienti, ki ga povzročajo drugi pacienti, njihovi bližnji ali zaposleni. Poleg tega smo pripravili tudi priporočila za preprečevanje nasilja nad starejšimi ter ukrepe ob zaznanem nasilju. Oba dokumenta najdete na spodnjih povezavah.

Priročnik Nasilje NE!

Priporočila Nasilje nad starejšimi: Kako ukrepati, ko ga zaznamo?