Vabljeni na okroglo mizo Recimo nasilju NE, petek 10.12.2021

Vabljeni na okroglo mizo

Recimo nasilju NE

Spoštovani,

v zadnjem času smo priča vse pogostejšemu nasilju – tako v družini in na delovnem mestu kot v družbi nasploh. V svojih prizadevanjih za družbo brez nasilja Delovna skupina za nenasilje v zdravstveni in babiški negi, ki že več kot 20 let deluje pri Zbornici – Zvezi, ob mednarodnih dnevih proti nasilju nad ženskami in mednarodnem dnevu človekovih pravic organizira okroglo mizo z naslovom Recimo nasilju NE, ki bo prek spleta potekala v petek, 10. decembra 2021, z začetkom ob 10. uri.

Na dogodku, na katerega vas vljudno vabimo, se bomo posvetili razumevanju nove resničnosti, ki jo piše epidemija in ki se vse pogosteje kaže tudi v nestrpni in nasilni komunikaciji. Opozorili bomo na zelo težke pogoje dela v zdravstvu in socialnovarstvenih zavodih ter na posledice stresa, izčrpanosti, pritiskov, ogroženosti in nasilja nad zdravstvenimi delavci. Skupaj bomo iskali konkretne, učinkovite rešitve tako za posameznike kot za kolektive in organizacije.

Na okrogli mizi bodo sodelovali:

• Monika Ažman, predsednica Zbornice – Zveze,
  • Irena Špela Cvetežar, vodja Delovne skupine za nenasilje v zdravstveni in babiški negi,
  • Aljoša Lapanja, član Delovne skupine za nenasilje v zdravstveni in babiški negi,
  • Vesna Sekelj Rangus, članica Delovne skupine za nenasilje v zdravstveni in babiški negi,
  • Jana Javornik, sociologinja,
  • Peter Markič, psiholog, član enote za psihosocialno pomoč, Uprava za zaščito in reševanje,
  • Mateja Štirn, psihologinja, direktorica ISA instituta.

Dogodek bo moderirala Dora Lešnik Mugnaioni, zunanja strokovna sodelavka Delovne skupine za nenasilje v zdravstveni in babiški negi.

Prijava na dogodek ni potrebna.

Okroglo mizo bomo prenašali v živo prek spleta. Za ogled dogodka kliknite TUKAJ.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite!

Delovna skupina za nenasilje v zdravstveni in babiški negi