Negovanje dediščine skozi devet desetletij – organizirano delovanje medicinskih sester na Slovenskem

Za ogled PDF-ja, kliknite na sliko

Leta 2017 smo praznovali 90 let organiziranega delovanja medicinske sestre, zdravstveni tehniki in babice na Slovenskem. 90 let je dolga doba in v teh desetletjih se je v zdravstveni negi spremenilo marsikaj. Ves ta čas pa se je stanovska organizacija (pod različnimi imeni) trudila in skrbela za svoje člane, za njihov strokovni razvoj, za njihovo mesto v družbi, predvsem pa za zdravje mladih in starih. Bogata zgodovina od začetkov (1927) do danes je popisana v prvi tovrstni knjigi pri nas na kar 335 straneh. Prinaša veliko zanimivih dokumentov o začetkih organiziranega delovanja medicinskih sester, zdravstvenih tehnikov in babic na Slovenskem, slikovnega gradiva iz vseh obdobij delovanja, predstavlja posameznice in posameznike, ki so s svojim delom in strokovnostjo največ prispevali in poskrbeli, da je danes zdravstvena nega v Sloveniji na zavidljivi ravni. Opisuje tudi današnjo organizacijo in je vsekakor zanimivo branje ne le za vse, ki delajo v zdravstveni in babiški negi, ampak tudi širše. Konec koncev nas medicinske sestre spremljajo od rojstva, ob nas so v naših najlepših in najtežjih trenutkih tople, razumevajoče, strokovne in skrbne.

Publikacijo lahko naročite po elektronski pošti na informacije@zbornica-zveza.si ali pošljete naročilnico na naslov Zbornica - Zveza, Ob železnici 30a, 1000 Ljubljana. Na osnovi naročila vam bomo poslali račun. Naročeno publikacijo vam bomo priporočeno poslali na navedeni naslov. Plačilo z gotovino ni možno.

Cena: 25 € + stroški pošiljanja

Naročilnica je v priponki.