Zdravstvena nega in oskrba v obravnavi in zdravljenju napredovale Parkinsonove bolezni

Zbornica - Zveza, Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v nevrologiji

E robert.rajnar@gmail.com

21/4/2023

V sejni sobi Mednarodnega grafičnega likovnega centra, Grad Tivoli, Pod turnom 3, 1000 Ljubljana.

Poglej na zemljevidu

Pozdravni govor

I. SKLOP

Kako delujejo naši možgani in kaj se dogaja z njimi pri motnjah gibanja? prof. dr. Zvezdan Pirtošek, dr. med., spec. nevrolog. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center Ljubljana

Kako zdravimo Parkinsonovo bolezen in na kaj moramo biti pozorni pri aplikaciji zdravil? Nina Zupančič, dr. med., spec. nevrolog. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center Ljubljana

Razprava

Odmor

II. SKLOP

S katerimi izzivi se soočajo pacienti s Parkinsonovo boleznijo - motorični in nemotorični vsakdanjik pacienta? Lidija Ocepek, dipl. m. s. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center Ljubljana

Predstavitev društva bolnikov s parkinsonizmom in drugimi ekstrapiramidnimi motnjami - Trepetlika in društva bolnikov z distonijo Cveta Pavlina Likar, predsednica Društva Trepetlika, Grbec Tedy, predsednik društva bolnikov z distonijo

Tehnični postopki uvedbe zdravljenja napredovale Parkinsonove bolezni z zdravilom Duodopa® in tehnične lastnosti črpalke CAAD-Legacy® Simpozij pokrovitelja, pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege.

Razprava

Kosilo

Strokovno vodstvo po Švicariji, čudoviti zgradbi z bogato zgodovino

III. SKLOP

Metode zdravljenj napredovale Parkinsonove bolezni in tehnične lastnosti črpalk/ naprav za zdravljenje (Apomorfin, Lecigon®, globoka možganska stimulacija) pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center

Praktične delavnice rokovanja s črpalkami/ napravami za zdravljenje napredovale Parkinsonove bolezni (Apomorfin, Duodopa®, Lecigon®, globoka možganska stimulacija) Marjetka Ornik Košan, mag. zdr. nege. Klinika za nevrologijo, Univerzitetni klinični center Maribor, Tjaša Kosi, dipl. inž. ort. in prot., Zaloker & Zaloker d. o. o., Lidija Ocepek, dipl. m. s. in pred. Robert Rajnar, mag. zdr. nege. KOBŽ, Nevrološka klinika, Univerzitetni klinični center Ljubljana

Razprava in zaključki

Parkinsonova bolezen (PB) je drugo najpogostejše nevrodegenerativno obolenje, po svetu je obolelih 10 milijonov ljudi. Strokovnjaki pričakujejo, da se bo prevalenca PB do leta 2030 podvojila, zato je pomembno prepoznati in nadalje razvijati zdravstveno nego in oskrbo na področju motenj gibanja. Kljub temu, da je zdravljenje PB še zmeraj simptomatsko, pa je na voljo vedno več oblik zdravljenja napredovale PB. Zaposleni v zdravstvenih in socialno varstvenih zavodih se tako vedno pogosteje srečujemo z raznoraznimi pristopi zdravljenj, prav tako s črpalkami in napravami za zdravljenje napredovale PB.

Znanja, ki jih boste udeleženci tokratnega strokovnega srečanja pridobili bodo omogočala kontinuirano zdravljenje pacientov/oskrbovancev brez prekinitev in navezavo stikov s strokovnjaki s področja motenj gibanja, ki vam bodo v pomoč v vaših delovnih okoljih.

Udeležba na seminarju se šteje za strokovno izobraževanje. Program vam prinese 6 licenčnih točk za pasivno udeležbo in 10 za aktivno udeležbo na izobraževanju. Kotizacija znaša 220 € z vključenim DDV za posameznega udeleženca. Člani Zbornice – Zveze, ki imajo poravnane članske obveznosti, so upravičeni do 50 % popusta (plačajo 110 € z vključenim DDV), razliko do polne cene pa Sekcija krije iz plačanih članarin. Kotizacijo nakažite na TR–NLB, posl. Tavčarjeva 7, Ljubljana, Zbornica – Zveza, št.: 02015 – 0258761480, sklic na stroškovno mesto 00 0230-21042023 (Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v nevrologiji).

E-prijava za člane Z – Z

E-prijava za nečlane Z  Z

Število udeležencev je omejeno na 40.

Za dodatne informacije pišite na robert.rajnar@gmail.com