Standardni posegi v zvezi z v celoti implantiranim osrednjim venskim katetrom s podkožnim prekatom – vensko valvulo in osrednjim perifernim venskim katetrom (PICC) pri bolniku z rakom

Zbornica - Zveza, Sekcija medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v onkologiji

E ana.istenic@gmail.com

6/1/2022

Online izobraževanje

Osrednji venski kateter s podkožnim prekatom – venska valvula (angl. Venous Access Port, VAP); indikacije, postopek vstavitve, oskrba Mojca Gašperin, dr. med., anesteziolog

Periferno uveden osrednji venski kateter - PICC (Peripherally Inserted Central Catheter): indikacije, postopek vstavitve in oskrba Irma Mrzelj, dipl. m. s.

Praktičen prikaz video (video)

Venska valvula – v celoti implantiran osrednji venski kateter s podkožnim prekatom (uvod v delavnico), vstavitev atravmatske igle, prebrizgavanje venske valvule, aplikacija terapije, odvzem krvi iz venske valvule z zaprtim vacoutainer sistemom za odvzem krvi, odstranitev varne atravmatske igle Metka Zajc, dipl. m. s.

Periferno uveden osrednji venski kateter – PICC (uvod v delavnico), menjava brezigelnega konekta, menjava brez šivnega fiksatorja, menjava obliža, odvzem krvi, aplikacija po PICC, prebrizgavanje PICC Irma Mrzelj, dipl.m.s.

Učna delavnica je namenjena medicinskim sestram in zdravstvenim tehnikom, ki se pri svojem delu srečujejo z onkološkimi bolniki, ki imajo vstavljen osrednji venski kateter s podkožnim prekatom – vensko valvulo ali osrednji periferni venski kateter (PICC kateter). Delavnica je sestavljena iz teoretičnih in praktičnih vsebin.

Udeležba na učnih delavnicah z uvodnim predavanjem se šteje za strokovno izobraževanje. Za izobraževanje pridobite licenčne točke.

Kotizacija znaša 30,00€, člani Z – Z s poravnano članarino imajo 50% popust.

E-prijava za člane Z-Z

E-prijava za nečlane Z-Z

Prosimo vas, da prijavnico dosledno izpolnite. Ob prijavi navedite svoj osebni e-naslov, na katerega vam bomo poslali povezavo do izobraževanja.

Prijava je možna do torka, 4. januarja 2022.

Vljudno vabljeni!

Ana Istenič