Literarni natečaj: Zgodbe medicinskih sester

Spoštovane članice in člani Zbornice – Zveze,

objavljamo literarni natečaj

ZGODBE MEDICINSKIH SESTER

ZALOŽBA KNJIG Kulturni center Maribor razpisuje literarni natečaj kratkih zgodb in pesmi, ki jih pišejo medicinske sestre, zdravstveni tehniki in bolničarji-negovalci.

Izbrane zgodbe bodo izdane v knjigi kratkih zgodb, ki bo prvič predstavljena na
14. Kongresu zdravstvene in babiške nege

MEDICINSKE SESTRE IN BABICE SKUPAJ ZA ZDRAVJE LJUDI,

11 in 12. maja 2023 v Kongresnem centru Brdo (Brdo pri Kranju).

Kratke zgodbe bo ocenjevala komisija v sestavi: Dušan Hedl, Peter Dobaj, Gregor Lozar in Tone Partljič.

Navodila za sodelovanje:

Kratka zgodba naj obsega okvirno 1 do 16 strani oziroma največ 2 avtorski poli.

Rok za oddajo je 15. april 2023. Besedilo zgodbe naj bo anonimno in opremljeno s šifro.

V elektronski obliki ga lahko z anonimnega e-naslova pošljete na: zalozbaknjig@gmail.com (naslovljeno: Prijava na natečaj Kratka zgodba 2023 – šifra).

V papirnati ali elektronski obliki – na CD-ju, USB ključku – ga lahko pošljete na naslov: Kulturni center Maribor, Ljubljanska ulica 4, 2000 Maribor.

Avtor zmagovalne zgodbe bo prejemnik priznanja in denarne nagrade v višini 100 evrov.

Kulturni center Maribor                                                                         Zbornica – Zveza
Dušan Hedl, direktor                                                                     Monika Ažman, predsednica